O fundacji
6 LUDZI, 6 ODMIENNYCH CHARAKTERÓW, 6 WIZJI ŚWIATA
1 WSPÓLNY CEL: niesienie pomocy ludziom
Grupa przyjaciół, dla której los innych ludzi nigdy nie był obojętny, postanowiła stworzyć oazę wielorakiej pomocy.
-
Skąd pomysł utworzenia fundacji Miej Gest ?
Konrad Krycki: Każdy z nas słyszał o problemach ludzi niepełnosprawnych lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, finansowej i materialnej. Chcielibyśmy odnaleźć złoty środek na rozwiązanie tych problemów.
-
Jak chcecie pomagać ?
Paulina Muszyńska: Wszystkim osobom które zwrócą się do nas z prośbą o pomoc chcielibyśmy podarować narzędzia do pracy, naszą wiedzę oraz nasze doświadczenie zawodowe. Mamy nadzieję, że współpraca z naszymi podopiecznymi będzie długofalową formą pomocy. Zamierzamy pomagać im nie tylko finansowo czy rzeczowo, mamy nadzieję, że damy im wiarę w siebie. Przywrócimy poczucie wartości i wiarę w drugiego człowieka, bo są osoby którym ich los nie jest obojętny.
-
Kto może się zwrócić do Was z prośbą o pomoc ?
Aleksandra Krakowiak: Po pierwsze zależy nam, aby ludzie nie bali się prosić o pomoc. Nie wstydzili się, nie zastanawiali co pomyślą inni. Jesteśmy tutaj, aby nieść wsparcie innym. Mogą zgłosić się do nas rodzice w trudnej sytuacji materialnej, rodzice dzieci zdolnych, którym brakuje pomysłów na wsparcie dla ich pociech, rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy szukają szeroko rozumianego wsparcia. W naszej organizacji nie zapominamy również o osobach starszych, które potrzebują czasami drobnego wsparcia w postaci zrobienia zakupów, czy po prostu zwykłej rozmowy przy kawie. Chcielibyśmy stać się podporą dla mam, które borykają się z różnymi problemami dotyczącymi dziećmi, do których nikt nie dołączył instrukcji obsługi.
-
Jak chcecie realizować postawione sobie cele ?
Łukasz Kropski: W celu realizacji działań statutowych, będziemy przygotowywać dla naszych podopiecznych moc atrakcji. Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi instytucjami, firmami i wolontariuszami, będziemy organizować: warsztaty, festiwale, festyny oraz imprezy publiczne. Skupimy się również na szkoleniach, kursach i spotkaniach, które będą miały na celu wyrównanie szans osób w trudnej sytuacji rodzinnej czy poszerzenie wiedzy rodziców dzieci niepełnosprawnych.
-
Czy Wasi podopieczni mogą zbierać 1% ?
Kamil Falana: Fundacja, która może uzyskać statut OPP ( ZBIÓRKI 1%) musi nieprzerwanie co najmniej przez 2 lata prowadzić działalność pożytku publicznego. My zabieramy się więc do pracy, aby jak najszybciej móc ubiegać się o ten najważniejszy status. Brak tego przywileju nie zamyka jednak żadnej furtki naszym podopiecznym, którzy mogą starać się o przekazanie darowizn na wskazany cel. A fundacja, po uzyskaniu zgody od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji będzie mogła przeprowadzać zbiórki publiczne, z przeznaczeniem dla podopiecznych.
-
Jak można się z Wami skontaktować ?
Tomasz Krakowiak: Fundacja została zarejestrowana przy Wrocławskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych – SEKTOR 3, przy ulicy Legnickiej 65 we Wrocławiu. Jest to jedno z miejsc, w którym możemy się spotkać. Możliwy jest również kontakt telefoniczny oraz e-mailowy, wszystkie potrzebne dane znajdziecie w zakładce: KONTAKT. Dzwońcie, e-mailujcie, a miejsce spotkania postaramy się dostosować do Waszych potrzeb.